Dobili smo sve parove polufinala Kupa Afrike. Tunis je sinoć ubedljivo savladao Madagaskar rezultatom 3:0, dok je Alžir savladao Obalu Slonovače. The post KUP AFRIKE: Kraj bajke za Madagaskar, Tunis ubedljiv, Slonovi ispali nakon penala! appeared first on HotSport - Najnovije sportske vesti - Sve na jednom mestu.

Selekcija Tunisa kompletirala je spisak učesnika polufinala Kupa afričkih nacija nakon rutinskog trijumfa nad Madagaskarom od 3:0. Najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg kontinentalnog šampionata u Africi nije uspelo da priredi novo iznenađenje, a pad koncentracije i dva primljena gola za samo osam minuta koštali su ih eliminacije sa prvenstva C...

Četvrtfinale Kupa Afrike između Alžira i Obale Slonovače odlučeno je penal serijom, pri čemu su "pustinjske lisice" u regularnom toku propustile idealnu priliku za 2:0 i mnogo lakši posao.

U okviru četvrtfinala Kupa afričkih nacija reprezentacija Alžira je uspela da savlada Obalu Slonovače nakon boljeg izvođenja penala. Nakon regularnog dela bilo je 1:1, da bi posle penala Alžir slavio sa 4:3. Fehuli je doveo Alžirce u prednost u 20. minutu, mogli su i do duple prednosti da je Buneđa iskoristio penal, a na drugoj strani je izjednačio Kođija u 62. minutu. Vilfrid Boni je promašio penal, kasnije i Serej Die što je bilo dovoljno za prolaz Alžira. U drugom četvrtfinalu Tunis je savladao Madagaskar prilično lako, bilo je 0:3, a svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Sasi, Msakni i Sliti su postigli golove u ovom meču.

Senegal u drugom polufinalu čeka boljeg iz okršaja Madagaskar - Tunis

Nezapamćena drama u prvom četvrtfinalnom okršaju današnjeg programa na Kupa afrčkih nacija i to u derbiju između Obale Slonovače i Alžira. Posle 120 minuta rovovske borbe selekcija Đamela Belmadija bila je bolja sa bele tačke i trijumfom od 4:3 prošla u polufinale kontinentalnog šampionata u kojem je čeka Nigerija. Junak je golman Alžira M'Boli ...