Domaćin poveo golom Upaekana, a konačan rezultat je u 70. minutu postavio Keita. Lajpcig drugi na tabeli

2

Ekipa Lajpciga pobedila je sa 2:0 Augsburg, u prvom meču 22. kolu Bundeslige. Golove za domaći sastav postizali su Upamekano u 17. minutu i Keita u 70.

Glavni cilj Lajpciga ove sezone jeste plasman u Ligu šampiona, a danas je napravljen novi korak ka tom cilju. Ekipa RB Lajpciga je stigla do 11. pobede u šampionatu i to protiv Agusburga, danas je na Red Bul areni bilo 2:0 (1:0). Domaći tim je bio daleko bolji, držali su sve konce igre u svojim rukama i na kraju zasluženo slavili, pa sada ponovo imaju tri boda više od Leverkuzena, ali i utakmicu više. Lajpcig je stigao do prednosti nakon udarca Poulsena i odbijene lopte golmana Hica, na pravom mestu se našao defanzivac Upamekano i doveo je svoju ekipu u prednost od 1:0 u 17. minutu. Konačan rezultat je postavio Keita nakon slobodnog udarca u 70. minutu, lopta je promenila pravac i prevarila golmana gostiju. Augsburg je danas igrao bez svog najboljeg strelca Finbogasona, video se njegov izostanak i gol domaćih skoro i da nije ugrožen. Plasman obezedio Sofascore rezultati uživo // The kits in #FCARBL ⬆️

U prvom meču 22. kola Bundes lige Lajpcig je slavio važan trijumf protiv Augzburga

Lajpcig je opet na tragu stare, prošlogodišnje forme i Lajpcig je opet prvi pratilac Bajerna! Četa Ralfa Hasenhutla lako je izašla na kraj sa Augzburgom (2:0), a golove za novu "trojku" postigli su Dajot Upamekano i Nabi Keita.  Domaćin je u 90 odsto vremena večeras bio bolji rival, imao je mnogo više šansi i mnogo veći posed lopte. To što je na...