Eibar je dočekao Hihon i odigrao nedovoljno dobro da nadoknadi zaostatak, rezultat je bio 2:2 (0:2). Ueska je dočekala favorizovani Bilbao, a gosti su slavili rezultatom 0:4 (0:1). Betis je tutinski savladao Santander sa 4:0 (1:0). Eibar je imao zaostatak iz prvog meča od 2 gola, ali mnogi su očekivali da će domaćin u ovom meču to nadoknaditi. Domaćin je krenuo u totalnu ofanzivu od samog starta, a gosti su to kaznili sa dva gola u prvom poluvremenu, bilo su to jedina dva šuta u okvir gola Eibara. Himenez i Perez su postavili nedostižnih 0:2 na poluvremenu i domaćinu je sada bilo potrebno nerealnih pet golova za samo 45 minuta. Uspeli su da postignu 2 gola, ali to je bilo dovoljno samo da iznegnu poraz u ovom meču. Kukurela i Čarls su bili strelci. Atletiko Bilbao je pokazao ogromnu razliku u ovom dvomeču i oba puta su slavili identičnim rezultatom. Gosti su diktirali tempo, a i domaćinu je bilo jasno da ne mogu da nadoknade zaostatak iz prvog meč

Čudan je tim taj Eibar. Pre samo petnaestak dana momci sa stadiona Ipurua očitali su lekciju jednom Real Madridu i dobili ga sa 3:0, a večeras su eliminisani iz Kupa kralja od drugoligaša. Sporting iz Hihona čak je dosta laganoi odradio posao, pošto je posle onih 2:0 iz prve utakmice sve bilo rešeno već nakon 45 minuta, jer su gosti postigli dva...