Ekipa Baskonije pobedila je na gostovanju Valensiju sa 81:71 u 25. kolu Evrolige. Baskonija sada ima skor od 12 pobeda i 13 poraza, dok osmoplasirani Makabi ima 13/12.

Makabi je uspeo da prekine trend loših rezultata i da pobedom nad fenejrašem Anadolu Efesom ostane na osmoj poziciji koja znači i plasman u plej-of fazu Evrolige. Ponos Izraela je u Istanbulu bez većih problema savladao četu Ergina Atamana 94:81. Makabi je zadržao prednost u odnosu na Baskoniju i ostale konkurente koji pretenduju za plej-of i pr...

Aktuelni šampion Španije oprostio se od plasmana u plej-of Evrolige nakon večerašnjeg poraza od Baskonije, dok je ekipa iz Vitorije ostala u trci za mesto koje vodi u TOP 8. Baskonija je kao gost savladala Valensiju rezultatom 81:71 (16:20, 15:16, 22:19, 28:16) u meču odigranom u okviru 25. kola Evrolige. Gosti su bolje otvorili utakmicu, napravili seriju 6:0 ali se Valensija vrlo brzo vratila u rezultatski egal da bi do kraja prvog perioda i sama stekla 6 poena prednosti. Na startu druge četvrtine Baskonija ponovo preuzima vođstvo ali samo na kratko. Usledio je adekvatan odgovor domaćina koji je u većem delu drugog kvartala imao prednost od 4 do 6 poena. Na pauzi je bilo +5 za Valensiju. Rezultatsku klackalicu nastavili smo da gledamo i u drugom poluvremenu. Valensija je bolje odigrala u prvom delu treće i četvrte četvrtine, dok su završnice pomenuta dva perioda pripadale gostima. Na kraju je prelomila serija 13:0 koju je ekipa Baskoni