Meč u "Fernando Buesa" areni okončan je dramatičnom završnicom, koja je pripala gostima iz Istanbula. Na kraju 72:74 za ekipu Željka Obradovića. Dobila je Baskonija prvi deo igre sa 20:18, ali je Fener do poluvremena anulirao taj minus. Ipak, španski sastav u narednom kvartalu stiče sedam poena prednosti, dugo su vodili i u poslednjoj deonici, ali je Fener predvođen Nikolom Kalinićem uspeo da istopi prednost rivala i dođe do preokreta, na kraju i do pobede. Pomogao im je u tome i Met Džening, koji je na 15ak sekundi do kraja pri pola koša prednosti u korist turskog sastava opalio brzu trojku, a potom je napravio i nesportsku, te je maltene tako rešio pitanje pobednika. U ekipi Fenera 16 poena Datomea, 15 je dodao Lovernj, dok su po devet poena upisali Kalinić, Slukas i Veseli, srpski košarkaš je sve svoje poene dao u poslednjoj četvrtini. Gudurić za 18 minuta samo jedan poen i dve asistencije. Na drugoj strani 17 poena Diopa, 15 je doda

Klipersi su pali u Oregonu, Portland je odigrao završnicu u svom stilu, Lilard i MekKolum su iskombinovali 48 poena, Nurkić gospodario u reketu, nisu uspevali da prelome, ali na kraju ipak pobeda nije došla u pitanju. Naši slabi, Bobi starter, trajao je svega 12 minuta, po 4 poena i 4 uhvaćene lopte, Harel koji ga je menjao odigrao je odličan meč, samo promašaj iz igre, 19 poena, 6 skokova, 3 blokade. Roviti Haris je ubacio 15 poena, Danilo Galinari 20, Teo se nije upisao za četiri minuta igre, jedan promašaj, skok i prodata lopta. Giannis (24 PTS), Eric Bledsoe (26 PTS), and Malcolm Brogdon (20 PTS) lift the @Bucks over GSW to win their 9th game of the season! #FearTheDeer pic.twitter.com/4ogOyGmp28 — NBA (@NBA) 09. novembar 2018. Iznenađenje večeri u Kaliforniji, Baksi igraju fantastičnu košarku. Kouč Budenholcer je promenio filozofiju tima, Milvoki je preslišao šampiona, ubacili su im čak 134 poena. Adeto

Aktuelni prvak Evrope još uvek ne zna za poraz u elitnom takmičenju, večeras su u Izraelu došli i do šestog vezanog trijumfa, kako su savladali Makabi sa 66:87. Tesno je bilo u prvom kvartalu, ali su gosti iz Španije na odmor otišli sa tri poena viška. Potpuno je stalo sve u igri Makabija u nastavku, Real je uspostavio kontrolu i stekao ogromnu prednost pred veliki odmor, na poluvreme su otišli sa 18 poena prednosti. U trećem kvartalu gosti povećavaju prednost za četiri poena, a ogroman višak poena ostao je na strani "kraljevskog" kluba i nakon poslednje deonice. Ljulj sa 17 poena najefikasniji, pratili su ga Kerol sa 16 poena, kao i odlični Ajon sa 12 poena i 12 skokova (MVP petog kola). Dvocifren sa 11 poena i Rendolf, koji je dodao i osam skokova. U poraženom sastavu 17 poena O'Brajanta, 11 je dodao novajlija Sešns. Na premijeri šestog kola je minhenski Bajern demolirao Darušafaku, više o tom susretu OVDE.

Panatinaikos je dočekao Olimpijakos u svojoj dvorani u velikom derbiju, a domaćin je nakon preokreta u trećoj četvrtini slavio sa 93:80. Prvo poluvreme je u potpunsoti pripalo ekipi Olimpijakosa, koja je na prvi odmor otišla sa dva poena prednosti, do poluvremena su stekli i sedam poena viška. A onda, nošeni Lekavičijuso i Tanazisom Adetokumbom "Zeleni" prave sjajnu seriju i dolaze do preokreta. Dobili su treći kvartal sa 12 razlike i na poslednji odmor otišli sa pet poena prednost. Nastavila je prednost Panatinaikosa da raste, Lekavičijus je bio zaista sjajan, na kraju je razlika postala nedostižna za goste iz Pireja, te je prvi "Večiti derbi" grčke košarke u EL ove sezone pripao aktulenom prvaku Grčke. Najefikasniji upravo Lekavičijus sa 17 poena, ali je interesantno da nije imao nijedan skok, kao ni jednu asistenciju, ukradenu loptu ni blokadu, uz tri izgubljene, pa je sakupio samo šest indeksiranih poena. Nik Kalates je meč završi

Herbalajf Gran Kanarija je ispustila pobedu u poslednjoj četvrtini. Domaćin je vodio čitavu utakmicu, ali je na kraju turski Efes slavio rezultatom 90:94. Iako je svaka četvrtina bila tesna, Gran Kanarija je uspela uvek da postigne "poen više". Ipak, gosti su uspeli da preokrenu meč u poslednjoj četvrtini i da na kraju odnesu veoma bitnu pobedu. Igrači oba tima su bili dosta raspoloženi, pa smo videli prilično efikasnu utakmicu. Glavni igrač kada je domaća ekipa u pitanju bio je DJ Stroberi, a postigao je 19 poena. Pored njega dvocifreni su bili još Kristofer Evans sa 12, Pašeniks sa 10, Ulis Baez sa 14 i Oliver Albert sa 10 poena. Gosti su igrali dobro, ali nikako nisu uspevali da dođu do prednosti. Izgledalo je kao da Gran Kanarija ima sve pod kontrolom, ali Efes je poslenjih nekoliko minuta odigrao fantastično i odneo pobedu. Vasilije Micic je u odsustvu Šejna Larkina igrao odlično, postigao je 17 poena, a pored njega istakli su se još i

Dejan Radonjić je apsolutno doveo u red Bajern iz Minhena. Njegov tim je uspeo danas da na svom terenu slavi i više nego ubedljivu pobedu protiv Darušafake, bilo je 116:70. Samo je prva četvrtina bila neizvesna, bilo je tada 21:17 u korist Bavaraca, ali je onda pokrenuta mašina iz Minhena, postigli su 33 poena u drugoj četvrtini i do kraja su samo rešetali koš gostiju. Nije mašinerija posustala niti jednom do kraja meča, Devin Buker je imao 18 poena, Đedović i Koponen su upisali po 16. Lučić 8 poena, Jović 4 uz 7 asistencija, Dangubić 6 poena. Na drugoj strani samo Džeremi Evans dobar, imao je 20 poena.