Košarkaši madridskog Reala slavili su na svom parketu protiv Darušafake sa čak 109:93! Dobili su Madriđani prvi period igre sa 25:18, da bi do poluvremena stekli i prednost od 15 poena. U fantastičnoj trećoj četvrtini postignuto je čak 69 poena, a Real je dodatno povećao prednost pred poslednju pauzu, otklonili su i najmanje sumnje o pitanju pobednika, kako su u četvrti deo igre ušli sa 22 poena viška. Na kraju ubedljiva pobeda u fantastičnoj košarkaškoj predstavi u Madridu, puleni Pabla Lasa su sjajnim trijumfom krenuli u odbranu evropskog trona. Minutaža ravnopravno raspodeljena, po košgeterskom učinku se u pobedničkom sastavu istakao Rendolf sa 16 poena, 14 je dodao Kerol, dok su po 13 poena upisali Kozer, Ljulj (8as) i Džef Tejlor. Dvocifren sa 12 poena i Valter Tavareš. U poraženom sastavu 18 poena i po šest asistencija i skokova Reja Mekaluma, po 12 poena su upisali Peinerš i Kid, dok se na 10 zaustavio Košut. Rezime dana:

Panatinaikosje slavio u jednom vrlo atraktivnom meču protiv Makabija iz Tel Aviva, rezultat je bio 89:84. Tokom celog meča smo imali "rezultatsku klackalicu". Oba tima su bila izuzetno raspoložena, pa smo gledali jedan meč sa velikim brojem poena. Panatinaikos je imao fantastičnog Nika Kalatesa na terenu, a kada je ovako raspoložen, Grčki tim retko kad gubi. Nije se isticao poenima, postigao ih je 8, ali je uspeo da zabeleži čak 14 asistencija! Grčki tim je dobio prvu četvrtinu sa 26:24, dok su gosti smanjili zaostatak  u drugoj četvrtini. Na poluvremenu je bio samo jedan poen razlike, rezultat je bio 46:45, a u gostujućem timu je jedini raspoloženi igrač bio Skoti Vilbekin, u prvom poluvremenu je zabeležio čak 14 poena, a nije do tada nije imao promašaj kada je šut iz igre u pitanju, imao je 2/2 za 2 poena i 4/4 za tri poena. Kalates je nastavio da igra fantastično, delio je asistencije, a imao je raspoložene saigrače, čak trojica su zavr

Puleni Dejana Radonjića doživeli su poraz u prvom kolu elitnog takmičenja u svom "Audi Domu", Efes je bio bolji rezultatom 71:90. Bavarci su dobili prvi deo igre sa 19:18, ali je ubrzo Efes stigao do preokreta u nastavku. Do poluvremena su gosti iz Istanbula stekli i nešto komforniju prednost, pa su na veliki odmor otišli sa sedam poena prednosti. Pitanje pobednika rešeno je u trećoj deonici, u kojoj je Efes potpuno dominirao, gosti su nakon 30 minuta igre imali 21 poen viška. Nisu Bavarci uspeli da se saberu ni u poslednjih 10 minuta, te je prednost istanbulske ekipe dodatno porasla do kraja. Istakli su se u pobedničkom sastavu Motum sa 14 poena, Larkin sa 13 poena i pet asistencija, Džejms Anderson sa 12 poena, kao i Plajs i Moerman, koji su dodali po 11 poena. U poraženom sastavu Nihad Đedović najefikasniji sa 17 poena, sjajan je u prvom poluvremenu bio Stefan Jović, koji je za 20 minuta upisao 13 poena, ali je u nastavku dodao