Poraz od Portugala u subotu nas je značajno udaljio od drugog mesta u našoj kvalifikacionoj grupi, samim tim i plasmana na Evropsko prvenstvo, pa je sinoćnje gostovanje u Luksemburgu najverovatnije i početak priprema za mart naredne godine, kada će naši ''Orlovi'' pokušati da kroz plej-of Lige nacija ostvare željeni cilj. Protiv selekcije Luksemburga Tumbakovićevi ''Orlovi'' su opravdali ulogu favorita, trijumfovali su rezultatom 3:1, uz dva gola Mitrovića i jedan Radonjića, čime je ponovo počela da se stvara pobednička atmosfera u našem nacionalnom timu. Iako je gostovala, reprezentacija Srbije sinoć je imala i podršku grupe navijača, koji su posle meča želeli i poneku fotografiju sa ''Orlovima'' ili autogram. Mitrović, Milinković-Savić i drugi su im izašli u susret, a FSS je na svom Tviter nalogu prikazao deo te atmosfere iz Luksemburga. - Druženje sa navijačima po završetku utakmice. 👍🇷🇸🦅#SrcemSvim #Or

Fudbaleri Srbije savladali su 3:1 selekciju Luksemburga na gostujućem terenu u okviru sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Srbije savladali su selekciju Luksemburga sa 3:1 (1:0) u 6. kolu kvalifikacija za EP koje se igra 2020. godine. Strelac dva gola bio je napadač Aleksadndar Mitrović, dok je jedan gol postigao rezervista Nemanja Radonjić. Ovo je “Mitru“ 28 gol u dresu reprezentacije čime se izjednačio sa legendarnim Tozom Veselinovićem. Strelac jedinog gola...Pročitaj više

Fudbaleri Srbije igraju u Luksemburgu meč 6. kola kvalifikacija za EP 2020. godine.

Reprezentacija Srbije večeras od 20:45h igra protiv Luksemburga u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, meč počinje u 20:45h, a startne postave su već objavljene i možete ih pogledati OVDE. Ovaj meč je veoma zanimljiv i engleskom Fulamu, gde očigledno očekuju novi gol njihovog napadača Aleksandra Mitrovića u dresu reprezentacije Srbije. U prilogu možete videti njihovu reakciju na startnu postavu''Orlova'' u kojoj se nalazi i Mitrović. Fulam na svom zvaničnom Tviter nalogu najavljuje da će večeras biti ''vrelo'' u Luksemburgu, aludirajući na poznatu pesmu ''Mitro's on fire'', koju navijači Fulama iz meča u meč pevaju našem reprezentativcu, slaveći njegove golove. Hoće li večeras Mitar postići (bar) još jedan? - 🔥🔥🔥 It’s about to heat up in 🇱🇺... ✊ https://t.co/JuBmrrwzd6 — Fulham Football Club (@FulhamFC) September 10, 2019

Mitrović je dao dva gola u pobedi Srbije nad Luksemburgom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. "Možda sam mogao da dam još koji gol, ali ne treba biti alav. Uvek može bolje. Lepo je ovo došlo posle poraza od Portugala. Zadovoljan sam, idemo dalje", rekao je Mitrović novinarima u Luksemburgu. Sada ima 28 golova za reprezentaciju Srbije. Prestigao je Predraga Mijatovića i Borivoja Kostića na listi najboljih strelaca, ima isti broj golova kao Todor Veselinović, a jedan manje od Dušana Bajevića. "Lepo je biti u društvu igrača koji su ostavili trag u svetskom fudbalu. Ne bih sebe poredio sa takvim imenima. Velika je čast biti među njima. Srećan sam zbog toga, ali je ekipa najbitnija, da ostvaruje rezultate", naveo je Mitrović. Zadovoljan je zbog pobede u Luksemburgu. "Pre svega mentalno teška utakmica posle poraza od Portugala. Ali, davali smo golove na vreme, rešili utakmicu i osvojili lepa tri boda. Dobro je što smo se vratili

Fudbaleri Srbije na poraz od Portugalije 'odgovorila' je trijumfom u gostima selekciji Luksemburga rezultatom 3:1 (1:0). The post KVALIFIKACIJE ZA EP: Srbija ‘drhtala’ u Luksemburgu – ‘duva promaja’ u odbrani, napad sa Mitrovićem je ubitačan (VIDEO) appeared first on HotSport - Najnovije sportske vesti - Sve na jednom mestu.

Posle prvog poluvremena u Luksemburgu, reprezentacija Srbije vodi protiv domaćina rezultatom 1:0. Vođstvo ''Orlovima'' doneo je naš najbolji strelac Aleksandar Mitrović u 36. minutu meča. Kapiten Kolarov je centrirao sa leve strane, defanzivci domaćih ostavili su potpuno samog Mitrovića u ''srcu'' kaznenog prostora, a napadač ''Orlova'' tu priliku nije propusstio - samo se ''poklonio'' i udarcem glavom smestio loptu u mrežu. Mogao je razvoj događaja i drugačiji da bude tokom prvog poluvremena, pošto su i reprezentativci Luksemburga imali par odličnih prilika, posebno onu u 27. minutu, kada je naš golman Dmitrović odlično reagovao posle pokušaja Rodrigeša koji je loptu poslao pod prečku. Istovremeno, Litvanija na svom terenu posle prvog poluvremena ima 1:1 protiv Portugala, što bi nam odgovaralo i kao konačan rezultat tog meča, kako bi vratili nadu u plasman na EP. Luksemburg: Moris - Žerson, Šano, Karlson - Rodrigez,