Kopljanicima je sudija Poson iz Engleske svirao tri penala, Tadić je dao dva i jedan promašio, ali je tim iz Amsterdama prošao u plej-of gde će na megdan APOEL-u

Srpski reprezentativac Dušan Tadić postigao je dva gola sa bele tačke u pobedi Ajaksa nad PAOK-om u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Holandski komentator je nahvalio srpskog fudbalera, čak i na srpskom jeziku rekavši "Tadić je najbolji" i "Hvala ti Dušane Tadiću".

1

U utorak uveče odigran je uzbudljiv revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Ajaksa i PAOK, a zvezda večeri bio je Dušan Tadić.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić imao je sinoć ludo penal veče. Prvo je promašio jedan, potom realizovao drugi, pa treći penal u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK za pobedu “kopljanika” od 3:2 (prvi meč 2:2).

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić je promašio jedan, a potom realizovao drugi penal u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK.

Posle velike borbe sa crno-belima iz Soluna, Ajaks je uspeo da se plasira u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvi meč u Solunu je završen rezultatom 2:2, a sinoć u revanšu Ajaks je slavio sa 3:2, uz dva pogotka našeg Dušana Tadića, oba iz jedanaesteraca. Posle jednog od tih pogodaka, holandski komentator je u jednom trenutku progovorio i srpski: ''Tadiću, najbolji si'', poručio mu je komentator, a sve to je Ajaks objavio na svojoj zvaničnoj Fejsbuk stranici. -

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić je bio veoma kritičan prema izdanju svoje ekipe u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

4

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić imao je još jedno uzbudljivo veče na evropskoj pozornici.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić je promašio jedan, a potom realizovao drugi, pa treći penal u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK za pobedu "kopljanika" od 3:2 (prvi meč 2:2).

PAOK je još jednom pokazao zube favorizovanom Ajaksu, ali su "Kopljanici" ipak slavili sa 3:2 (1:1) i tako se domogli plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Poveli su gosti iz Soluna u 23. minutu preko Bisesvara. Samo devet minuta kasnije velika šansa za Ajaks da poravna, dobili su jedanaesterac, Tadić je preuzeo odgovornost, ali je Pasčalakis uspeo da odbrani njegov pokušaj sa kreča! Ipak, već u 43. minutu, novi penal za ekipu iz Amsterdama i opet odgovornost preuzima Tadić. Ovoga puta je prevario čuvara mreže PAOK-a i poravnao rezultat. Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi do preokreta Ajaks stigao u 79. minutu, Taljafiko je pogodio mrežu grčkog sastava nakon centaršuta Zijeha. Na 3:1 je povisio Dušan Tadić, kada je još jednom dobio priliku da izvede penal, ponovo je bio precizan. Sjajan meč u Kijevu, Dinamo je ugostio Klub Briž, na kraju 3:3 (1:1), Belgijanci idu dalje kako su kod kuće slavili minimalcem. Poveli