Ne samo da je bilo uzbudljivo na terenu "Eland rouda", nego i posle utakmice u kojoj smo dobili drugog putnika za finale plej-ofa na Vembliju.

Sve je imao Lids u rukama i bez svega je ostao! Kao u stihovima Đorđa Balaševića: Sve je imao, ništa imao nije... Marselo Bjelsa je nemo gledao kako mu se ruši svet, kako Derbi kaunti pravi potpuni preokret nasred Eland rouda i odlazi u veliko finale baraža za Premijer ligu – 4:2. Umesto velikog slavlja koje je bilo spremno na Eland roudu posle ...

U jednoj od najuzbudljivijih utakmica sezone završio se san za Lids i Marsela Bijelsu, dok za Derbi i Lamparda tek počinje....

Lids i Derbi su odigrali fantastičan meč. Domaćin je bio favorit pred ovu utakmicu jer je nakon prve imao 1:0 i to na gostovanju, a večeras je čak i poveo sa 1:0 preko Dalasa u 24. minutu. Sve su imali igrači Marsela Bijelse, i navijače iza sebe, i rezultat od 2:0 ukupno, sve što je trebalo jeste da privedu meč kraju, ali se desio nagli pad koji je počeo pred kraj prvog poluvremena. Prvo je Meriot uspeo da izjednači na 1:1 u 45. minutu, da bi već nakon 13 minuta drugog dela igre stvar bila okrenuta za 180 stepeni. Maunt je izjednačio na 2:2 (1:2 u Lidsu), a Vilson je iz penala doneo prednost gostima od 2:3 u ukupnom rezultatu. Krenuli su domaći odmah bolje, podsetili na igru sa početka utakmice i preko Dalasa koji postiže svoj drugi gol stigli do izjednačenja na 3:3. Pravila u Čempionšipu, odnosno u plej-ofu su takva da ne postoji gol u gostima koji se vrednuje više od gola kao domaćin, pa bi se pri svakom nerešenom ishodu šutirali

Lids i Derbi Kaunti igraju večeras drugi meč polufinala plej-ofa Čempionšipa u baražu za plasman u Premijer ligu. Nakon prve utakmice rezultat je 1:0 u korist Lidsa, a za večeras spreman je spektakl na "Eland Roudu". Navijačima će biti pripremljen doček u vidu poklona, u pitanju je šal, svi su dobili istovetan od strane Lidsa i jedva čekamo da ih svi podignu prilikom početka utakmice ili prilikom slavlja, naravno, ukoliko ga bude. Inače, podeljeno je oko 30 šalova. Utakmica počinje od 20:45. U finalu je već Aston Vila koja je savladala Vest Bromvič Albion. 👏 Over 30,000 scarves have been placed on seats ahead of tonight’s semi-final at Elland Road! #ALAW pic.twitter.com/GhttFR37QS — Leeds United (@LUFC) May 15, 2019