Košarkaši Albe iz Berlina savladali su na svom terenu Bajern rezultatom 72:68, te su izjednačili u finalnoj seriji plej-ofa prvenstva Nemačke na 2:2 i o šampionu BBL će odlučivati majstorica.

Ništa od Bajernove titule u Berlinu - za istu moraće da se izbori u Minhenu! Košarkaši Bajerna ispustili su veliku šansu da već u četvrtoj utakmici overe titulu nacionalnog šampiona, pošto su u dramatičnom finišu utakmice položili oružje i prepustili trijumf domaćinu. Alba - Bajern 72:68 (12:14, 17:20, 22:19, 21:15). Koliko je, zapravo, neizvesn...

Bajern nije iskoristio prvu "meč loptu" da postane prvak. Alba je izjednačila i vratila finalnu seriju u Minhen, na poslednju utakmicu.

Košarkaši Bajerna i Albe igraće "majstoricu" za titulu šampiona Nemačke koja donosi mesto u Evroligi.

Košarkaši Albe pobedili su na svom terenu ekipu Bajerna 72:68 u četvrtom meču finala plej-ofa Bundeslige.

Pobedom u 4. utakmici finala nemačkog prvenstva u "Mercedes benc" areni u Berlinu, Alba je uspela da izbori majstoricu u meču protiv Bajerna, bilo je 72:68, pa je sada 2:2. Ova četvrta utakmica je bila veoma interesantna, neizvesna do samog kraja, što govori i činjenica da je najveću prednost na ovom meču imao Bajern na samom startu treće deonice kada je poveo sa 36:27. Igralo se prilično tvrdo, ekipe su se skoncentrisale na odbranu, a u poslednju četvrtinu ušlo se uz rezultat 53:53. Neizvesnost je dostigla vrhunac kada je Alba po prvi put povela u poslednjoj deonici sa 67:66 kada je Grigonis postigao poene. Na drugoj strani je Jović promašio težak ulaz, a Alba je na ulasku u poslednji minut povela sa 3 poena prednosti nakon iskorišćenih slobodnih bacanja Sikme. Reding je promašio trojku za izjednačenje na 15 sekundi do kraja, a na drugoj strani je Siva pogodio za 4 poena prednosti, što je bilo nedostižno za goste do kraja utakmice. Baj