Fudbaleri Monaka pobedili su Lil na gostovanju u 29. kolu francuske Lige 1 sa minimalnih 1:0.

Našao se Monako u velikim problemima ove sezone, prodali su veliki broj igrača, nisu doveli adekvatne zamene, pa su završili i u opasnoj zoni. Anri je doveden da gasi požar, ali proslavljeni francuski fudbaler nije imao uspeha u svom prvom samostalnom angažmanu, uprava kluba je počela da strahuje za status u elitnom rangu, pa je Žardim ekspresno vraćen na klupu. Uspeo je Portugalac u svom drugom mandatu, doduše uz veliki broj pojačanja, da probudi "Kneževe", koji su danas naneli poraz najprijatnijem iznenađenju lige, ekipi Lila i to na "Pjer Moroju". "Kneževi" su slavili sa minimalnih 0:1 (0:1), golom u poslednjem minutu regularnog dela. Poprilično izjednačen meč, gosti su prvi pripretili preko Ronija Lopesa u sedmom minutu, ali je Mainjan uspeo da ukroti njegov udarac. Samo par minuta kasnije, velika šansa za Lil, ali je Bamba pogodio prečku. Ponovo šansa za Lopesa, ali opet interveniše Mainjan u 13. mi