Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u četvrtfinale Mastersa u Šangaju pošto je pobedio 21. tenisera sveta Italijana Marka Čekinata posle dva seta, 6:4, 6:0. Treći teniser sveta pobedio je posle sat i 10 minuta. On je u sedmom gemu prvog seta oduzeo servis Čekinatu i poveo u meču, dok je drugi set osvojio bez izgubljenog gema i bez većih problema se plasirao među osam najboljih. "Terao sam ga da uvek odigra jedan udarac više. Bio sam agresivan kada je trebalo da budem. Drugi set je zaista bio savršen. Želeo sam dobro da počnem, pošto znam da se on snažno bori i tera te da zaslužiš svaki poen", naveo je Đoković. Đoković je tako izjednačio na 1:1 u međusobnim duelima sa Čekinatom, koji ga je ove godine pobedio u četvrtfinalu Rolan Garosa. Od tog poraza Đoković je pobedio u 28 od 30 mečeva. Đoković je u nizu od 15 pobeda, uključujući titule u Sinsinatiju i na US Openu. Novak će u četvrtfinalu igrati protiv Južnoafri

Trostruki osvajač Mastersa u Šangaju i trenutno treći teniser na ATP rang listi plasirao se u četvrtfinale pomenutog turnira. Novak Đoković je danas savladao Marka Čekinata sa 2:0 (6:3, 6:0) i tako mu se donekle revanširao za poraz u četvrtfinalu ovogodišnjeg Rolan Garosa. Prelomni momenat drugog međusobnog duela Srbina i Italijana viđen je u trećem gemu prvog seta kada je Novak bacio reket nezadovoljan svojom igrom i propuštenim brejk šansama. U sledećem gemu Nole je spasao dve brejk lopte, a potom su stvari došle na svoje mesto, pa je u sedmom gemu oduzeo servis protivniku i tako rešio prvi set u svoju korist. Drugi set je predstavljao odrađivanje posla. Čekinato nije mogao da prati Novakov ritam, pa mu je na kraju uručen "krompirić" u sklopu hladne osvete za poraz koji je priredio Đokoviću pre nekoliko meseci. Naredni protivnik Novaka Đokovića biće bolji iz duela Kevin Anderson - Stefanos Cicipas.

Srpski teniser Novak Đoković igraće u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona. Treći teniser sveta danas je pobedio Italijana Marka Čekinata sa 6:4, 6:0, a Anderson je bio bolji od Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 7:6. To će biti osmi duel Đokovića i osmog tenisera sveta Andersona. Srpski teniser ostvario je šest uzastopnih pobeda, nakon što je Anderson bio uspešniji u njihovom prvom duelu, 2008. godine u Majamiju. Poslednji put igrali su ove godine u finalu Vimbldona, kada je Đoković pobedio posle tri seta (6:2, 6:2, 7:6). Krajem septembra Anderson i Đoković su igrali na egzibicionom Lejver kupu. Obojici je pripao po jedan set, a treći koji se igra na deset osvojenih poena dobio je Južnoafrikanac (10:6).