Granada srušila šampiona sa 2:0, Barsi nije pomoglo ni Mesijevih 45 minuta! Domaći su stigli do vođstva iz prve šanse na meču. Azez sjajno prolazi po desnoj strani i uz određenu dozu sreće šalje loptu pod prečku, stvarno neverovatan gol Nigerijca. Granada je imala šansu i u petnaestom minutu, ali je šut Puertasa zaustavio Ter Štegen. Gosti u ovom delu meča nisu uputili niti jedan šut u okvir gola koji je branio Silva. Valverde odmah reaguje na početku drugog dela igre, izlaze Perez i Firpo, na terenu su i Mesi i Fati. Ipak ovakva promena nije donela neki veliki pomak u igri. Barselona je imala veći posed, ali je delovalo da su domaćini konkretniji. A onda dolazi 64. minut kada sudija posle konsultacija sa VAR tehnologijom dosuđuje penal za domaćina zbog Vidalovog igranja rukom u svom šesnaestercu. Vadiljo, koji je ušao samo tri minuta pre toga, uzima odgovornost u svoje ruke i donosi velikih 2:0 za Granadu! Desetak minuta kasnije Suar