Arsenal je juče odigrao bez pogodaka protiv Sportinga iz Lisabona u okviru Lige Evrope, ali meč na Emirejtsu ostaće u stravičnoj povredi Denija Velbeka. Unai Emeri je želeo da pruži priliku napadaču koji nema preveliku minutažu od starta sezone, ali Englez jednostavno nije imao sreće pošto se teško povredio nakon pola sata. Stradao je skočni zglob, a stanje je bilo toliko ozbiljno da je morao da koristi bocu sa kiseonikom. Sada sa Ostrva stižu još gore najave da bi Velbek mogao da završi karijeru! "Trajno dislociranje članka bi moglo da znači da je Velbek završio svoju fudbalsku karijeru, to je tip povrede posle kojeg nema oporavka", kazao je medicinski stručnjak doktor Džoni Vilson, čovek koji je radio u nekoliko premijerligaških klubova i veoma je cenjen u Britaniji. Nadamo se da je ovoga puta pogrešio...

Fudbaler Arsenala iznet je na nosilima sa maskom za kiseonik na duelu Lige Evrope protiv Sportinga, a menadžer je potvrdio da ga očekuje duža pauza

Deni Velbek je igrao samo 25 minuta u duelu Arsenala i Sportinga u četvrtom kolu Lige Evrope jer je doživeo tešku povredu skočnog zgloba koja je zabrinula sve fudbalere na terenu.

Napadač Arsenala, Deni Velbek je doživeo veoma nezgodnu povredu. On je konačno dobio toliko željenu priliku da zaigra, ali je nakon nešto manje od pola sata u ostao da leži na travi, a na kraju su morali da ga iznesu na nosilima. Igrači oba tima su izbezumljeno gledali. Video se strah u njhovim očima, a posebnu pažnju su privukli Genduzi i Remzi. Francuz je jedan od najmlađih na terenu, a očigledno nije imao prilike da prisustvuje ovakvim scenama, pa je poprilično dugo bio totalno izbezumljen. Guendouzi's reaction to Danny Welbeck's💔🙌🏻 pic.twitter.com/km8WYscuTM — Arsène faris (@gnris12) November 8, 2018

Arsenal dočekuje Sporting, a navijači i igrači se nadaju da bi u slučaju pobede mogli da obezbede direktan prolaz u narednu fazu i to sa 1. pozicije. Emeri je malo promešao karte kada je ovaj meč u pitanju, pa je tako u startnoj postavi bio Velbek. Trener je hteo da da priliku bivšem napadaču Junajteda, a i ujedno da odmori Obamejanga i Lakazeta. Ipak, Velbek jednostavno nema sreće. Do sad se mučio sa minutažom, a sada kada je konačno dobio šansu da se pokaže, on se povredio posle samo pola sata igre. Užasna povreda napadača Arsenala koji je iznet na nosilima, a u igru je ušao Obamejang. Commentators Curse. Good luck to Danny Welbeck with the recovery- looked like a bad one to me on telly, but the commentator is in the ground. pic.twitter.com/nmQgI71xks — SJC (@StephenCurley1) November 8, 2018

Napadač Arsenala povredio ligamente zgloba i moraće na dužu pauzu

Kakav peh za Danije Velbeka... Napadač Arsenala doživeo je tešku povredu noge na meču Lige Evrope protiv Sportinga.

Napadača Arsenala Danija Velbeka po svemu sudeći očekuje duža pauza. On se povredio na utakmici Lige Evrope sa Sportingom (0:0) i prenet je u bolnicu.

Fudbaler Arsenala Dani Velbek doživeo je tešku povredu skočnog zgloba u meču Lige Evrope protiv Sportinga iz Lisabona. On je zamenjen u 30. minutu, a iznesen je na nosilima sa terena. Umesto njega je ušao Pjer Emerik Obamejan. Bila je to vrlo ružna povreda, njegovi saigrači su se držali za glavu, a čak je Velbeku prilikom ukazivanja pomoći data ...