Velika pobeda Crvene zvezde već u drugom kolu elitnog takmičenja, oružje je pred pulenima Milana Tomića u "Areni" položila ekipa Fenerbahčea. Sjajna partija srpskog šampiona, koji je jedan od najboljih timova u Evropi zaustavio na samo 56 postignutih poena. Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se sredinom poslednjeg kvartala, kada je nakon serije Fenera od 10:2 i tajm-auta Milan Tomića najpre Faje pogodio trojku, a onda je Dobrić ukrao loptu protivniku i sjurio se ka košu Fenera, da bi sve krunisao efektnim zakucavanjem za erupciju na tribinama "Štark Arene". Zvezda je u tom trenutku stekla sedam poena prednosti, do kraja su rivalu dozvolili samo pet poena i postigli 10. Scintillating @kkcrvenazvezda 🔥 Dobric with the Steal & SLAM to send the crowd WILD!#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/P9ikEqGiJD — Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 10, 2019

Drugo kolo i prva pobeda Crvene zvezde u Evroligi. Nakon tesnog poraza u Atini od Panatinaikosa, puleni Milana Tomića su u "Areni" savladali velikana iz Istanbula, ekipu Fenerbahčea, rezultatom 68:56 (15:16, 20:14, 16:13, 17:13). Otvorio je utakmicu trojkom Branko Lazić, Zvezda je zadržavala prednost sve do četiri minuta do kraja prve deonice, kada je nakon trojke Bobija Diksona Fener stigao do prve prednosti na utakmici. Usledila je rezultatska klackalica, da bi trojkom u finišu kvartala De Kolo doneo pola koša prednosti gostima iz Istanbula pred odlazak na odmor. Nastavila je Zvezda da igra u dobrom ritmu i u drugom kvartalu, Dejan Davidovac je praktično u prvom kontaktu sa loptom ubacio trojku za +4, da bi nakon trojke Fajea "crveno-beli" poveli i sa šest poena prednosti. De Kolo je ponovo vratio Fener u život, nakon njegove serije gosti su prišlli na samo poen zaostatka na dva minuta do kraja prvog poluvremena. Ipak, Zvezda j