Napadač Borusije Dortmund Erling Holand proglašen je za najboljeg igrača Bundeslige u januaru.

Uoči meča između Borusije Dortmund i Ajntrahta navijači domaćih su priredili spektakularnu koreografiju.

U premijernom meču 22. kola Bundeslige Borusija iz Dortmunda pobedila je Ajntraht iz Frankfurta 4:0 (1:0). The post BUNDESLIGA: ‘Milioneri’ polupali ‘orlove’, Halanda opet pogodio (VIDEO) appeared first on HotSport - Najnovije sportske vesti - Sve na jednom mestu.

Erling Haland je tokom januara ostvario transfer u Borusiju Dortmund, "milioneri" su ga platili nešto preko dvadeset miliona, dobili su neverovatnog napadača koji će im u budućnosti možda i učetvorostručiti uloženu sumu. Zablistao je na svom debiju. Na tri meča u Bundesligi je postigao sedam golova u četiri odigrana meča, dodao je još jedan u kupu protiv Verdera. Sumnje nije bilo, Norvežanin je poneo epitet najboljeg igrača januara u Bundesligi. Top of the class 🏆 Erling #Haaland takes home the #BundesligaPOTM award for January! 🐝@EASPORTSFIFA #FIFA20 pic.twitter.com/7i3pkcIr3g — Bundesliga English (@Bundesliga_EN) February 14, 2020

Napadač Borusije Dortmund Erling Haland proglašen je za najboljeg igrača Bundeslige u januaru.

Borusija Dortmund se posle 12. pobede popela na drugo mesto na tabeli sa 42 boda i ima bod manje, ali i utakmicu više od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena

"Milioneri" slavili sa 4:0 na svom stadionu i preuzeli drugo mesto u prvenstvu. Borusija je od starta preuzela totalnu kontrolu nad mečom. Gerero pogađa stativu iz slobodnjaka, da bi minut kasnije tražili "milioneri" i penal, ali ništa od toga. Do vođstva domaći stižu preko iskusnog Piščeka, Poljak koristi asistenciju Hakimija u 33. minutu. Povratak sa pauze je bio košmaran za gostujuće igrače. Džejdon Sančo na krajnje lak način koristi prazan prostor na levoj strani i udvostručuje vođstvo svog tima u 50. minutu. Samo četiri minuta kasnije na semaforu stoji 3:0, strelac je Haland, Hakimi piše još jednu asistenciju. Sam Hakimi je imao šansu da dođe do gola, ali lopta prolazi pored gola. Njegov kolega na levom beku Gereiro stiže do pogotka, Trap ne može da brani šut Portugalca za 4:0. Imao je Torgan Azar šut za "petardu", ali se Trap ovog puta istakao odličnom odbranom. Filip Kostić je