Na Krovu Zmajevi se vratili posle 0:2 i "oteli" bod Čukaričkom

U okviru osmog kola Linglong Superlige Srbije, pobede su zabeležili Javor i Napredak. Javor je u Ivanjici bio bolji od Rada rezultatom 3:0. Poveli su domaćini u 25. minutu golom Miroslava Maričića, da bi u drugom poluvremenu potvrdili bolju igru na terenu. Prvo je Nikola Petković pogodio u 64, da bi dva minuta kasnije Momčilo Mrkaić overio trijumf svoje ekipe. U Surdulici slavio je gost, Napredak je bio ubedljiv protiv Radnika sa 4:1. U prvom poluvremenu smo videli tri gola, Kruševljani su nakon 15 minuta vodili sa 2:0 golovima Miroslava Bjeloša i Igora Ivanovića. Smanjio je Radnik u 36. minutu golom Milana Makarića, ali sve nade da bi mogao da izbegne poraz utihnule su kada je isključen Ristović. Na scenu je zatim stupio Đuro Zec koji je golovima u 68. i 76. minutu otklonio svaku dilemi oko pitanja pobednika.

U dinamičnoj utakmici na krovu TC Stadion viđeno je dosta uzbuđenja, a gosti s Banovog brda su pola sata pre utakmice imali vođstvo od dva gola, međutim, tim Aleksandra Veselinovića nije uspeo da osvoji tri boda. Vodeći gol za Čukarički postigao je Luka Stojanović u 34. minutu, da bi na 2:0, posle samo 30 sekundi u igri, povisio Veljko Birmančević u 60. Domaćin je vrlo brzo stigao do izjednačenja, pošto je već u 62. minutu Miloš Stojčev smanjo zaostatak, da bi izjednačenje i konačan rezultat u 65. postavio Nemanja Nikolić. Čukarički je posle ovog remija četvrti sa 16 bodova, dok je Voždovac 10. sa osam. Nešto ranije danas Javor je sa 3:0 pobedio Rad, dok je Napredak u Surdulici sa 4:1 slavio protiv Radnika.